Kokius baldus rinktis

Reikia nepamiršti, kad medinį baldą visada galima paprasčiausiomis arba profesionaliomis priemonėmis atnaujinti ir jis vėl bus kaip naujas, o baldas iš plokščių dažniausiai yra beveik nerestauruojamas.

Minkšti: liepa, pušis, eglė, riešutmedis. Kieti: ąžuolas, uosis, beržas, bukas. Prie netradicinių kietųjų medžių taip pat galima priskirti obelį, kriaušę bei vyšnią.

 

Brangesni ir kietesni medžiai: ąžuolas, uosis, beržas. Juos galima naudoti ir lauko baldams, ir vidaus baldams. Viskas priklauso nuo medienos paruošimo: išdžiovinimo, apdirbimo ir užbaigimo. Lauko baldams medis turi būti džiovinamas lauko sąlygoms. Vidaus baldai užbaiginėjami trimis pagrindiniais būdais: laku, aliejumi bei vašku. Pigiausiai ir lengviausiai atnaujinami namų sąlygomis yra aliejuoti ir vaškuoti baldai, bet jiems reikia nuolatinės priežiūros. Lakuoti baldai yra atsparesni drėgmei ir šilumai, tačiau juos subraižius ar pažeidus, sunkiau atstatyti.

Geras baldo lakas yra tas, kuris tvirtas, lygiai prigludęs prie gaminio, atsparus fiziniams veiksniams, neblunka, liečiant ranka jaučiasi švelnus, šilkinis. Na, ir, žinoma, estetiškai atrodo. Lakai būna matiniai, blizgūs arba tarpinis variantas. Jie rūšiuojami į akrilinius bei poliuretaninius. Akriliniai yra atsparesni įbrėžimams, įmušimams bei dėmėms, o tuo metu poliuretaniniai lengviau naudojami, nes dengia storesniu bei klampesniu sluoksniu, tačiau jis lengviau pažeidžiamas bei ilgainiui labiau keičia spalvą.