Viskas apie lovas

Lova – neabejotinai svarbiausias miegamojo baldas, todėl jei dar tik ruošiatės ją pirkti, gerai apžiūrėkite mūsų pasiūlą. Nuspręskite, ar norite prabangios, ar kuklesnės, bet jaukios lovos. Ar jums labiau priimtinas metalo, odos, o gal medžio karkasas. Jei pageidaujate kažko išskirtinio arba tiesiog norite sutaupyti, reikės paieškoti kiek ilgiau. Tačiau neišsigąskite – šiais laikais miegamojo baldų pasiūla tikrai didelė, tad anksčiau ar vėliau išsirinksite tokią lovą, kokią regite savo svajonėse.

Lovos rėmas

 

Pagrindinė laikančioji lovos dalis – rėmas. Rėmai gaminami iš įvairių konstrukciškai tvirtų medžiagų: medienos, įvairių sudėčių plokščių, metalo ir net stiklo. Tarp medžio masyvo ir plokštės konstrukcijos vertėtų rinktis tvirtesnę medžiagą: kietmedžio rėmą arba medžio dulkių plokštę (MDP).  Tik tokiu atveju būsite tikri, jog sėsdami ar guldami į lovą, neatsidursite ant žemės.

 

Lovos karkasas

 

Iš vidinės pusės ant lovos rėmo yra dedamas čiužinio karkasas (grotelės) Šis karkasas gali būti spyruoklinis arba statiškas. Statiškas karkasas gaminamas iš medžio tašelių, kurie tiesiog turėtų atlaikyti norimą svorį. Spyruoklinių karkasų konstrukcija paprastai yra sudėtingesnė ir tarnauja kaip pagalba čiužiniui. Jie kartu sudaro bendrą lovos minkštumo ir prisitaikymo prie kūno formų mechanizmą. Šiuos karkasus gamina specializuotos gamyklos, todėl baldų salone jūs galite prašyti pasirinkti iš kelių konstrukcijų variantų. Rinkoje galima sutikti karkasų, kurie valdomi elektros varikliu gali įgauti pusiau sėdimą ar gulimą poziciją.

 

Lovūgaliai

 

Stilingiausios lovos sudėtinės dalys – lovūgaliai. Galvūgalis lovoje viena matomiausių detalių, todėl gamintojai jai teikia daug dėmesio. Medžiagos galvūgalio gamybai naudojamos labai įvairios. Tačiau renkantis lovą, į šią baldo dalį verta atkreipti ypatingą dėmesį ir galvoti ne tik apie grožį, bet ir apie patogumą. Lovoje dažnai skaitome knygas ar tiesiog sėdime atsirėmę užsiimdami kitais darbais. Jeigu lovūgalis pagamintas iš kietų (medžio, metalo, stiklo, plastiko) medžiagų, jo forma turėtų būti ergonomiška, t.y. patogi atremti pagalvę. Pastaruoju metu vis dažniau sutinkami dideli paminkštinti dekoratyvūs galvūgaliai iš gerų audinių, odos ar net kailio.

 

Lovų matmenys. Pagal matmenis lovos skirstomos į tris kategorijas:
„dvivietes“ – 160-200 cm pločio;
„pusantrines“ – 110 cm, 120 cm, 130 cm, 140 cm, 150 cm pločio;
„vienvietes“ – 80 cm, 90 cm, 100 cm pločio.

 

Renkantis lovą savo miegamajam, atkreipkite dėmesį į šiuos svarbius aspektus:

Išmatuokite savo miegamąjį. Kadangi tradiciškai lova užima daugiausiai vietos šiame kambaryje, pagal kambario dydį rinkitės tokio dydžio lovą, kokios Jums būtinai reikia. Plotą skaičiuokite taip, kad galėtume be kliūčių apeiti savo lovą, kad lengvai atsidarytų langas, spintos ir kambario durys;

 

Labai svarbu rinktis triukšmo nekeliančius baldus. Tikriausiai esate miegoję girgždančioje lovoje, kuri skleisdavo baisius garsus kiekvieną kartą Jums pasijudinus. Taigi, miegas tokioje lovoje tikrai nekelia komforto. Tad, rinkitės baldus, kurie nepažadintų Jūsų ir Jūsų artimųjų ar netgi kaimynų!